istanbul Alışveriş Merkezleri

Yorum bırakın

Ocak 13, 2012 tarafından Admin

Carousel
Bakırköy
Telefon:0212 570 84 34
Fax: 0212 538 66 76
Web: http://www.carousel.com.tr
Adres: Halit Ziya Uşaklıgil Cad. No:1 Bakırköy1995 yılında açılan Carousel’in günlük ziyaretçi sayısı yaklaşık 50 bin kişi. Yıllık ziyaretçi sayısının 18 milyon kişiyi bulduğu belirtiliyor. İçinde dört büyük bankanın şubesi ile bir çok markayı sergileyen ünlü mağazaların yer aldığı Carousel, kampanyalar, söyleşiler, müzik dinletileri, amatör ve profesyonellere açık sanat galerisi, kültür-sanat etkinliklerinin bilet satışı, imza günleri ve değişik ülkelere ait özel haftalar gibi etkinlikler düzenliyor.Carousel, binanın tam ortasına yerleştirilen atlı karınca ile dikkat çekiyor.

Akmerkez
Etiler
Tel: 0 212 282 01 70
http://www.akmerkez.com.tr
1995 yılında Uluslararası Alışveriş Konseyi (ICSC) tarafından “Avrupa’nın En İyi Alışveriş Merkezi” seçilen Akmerkez, 1998 yılında da aynı Konsey tarafından “Dünyanın En İyi Alışveriş Merkezi” seçilerek “International Design and Development” ödülünü aldı.1993 yılında hizmete giren Akmerkez’i ayda 2-2,5 milyon kişi ziyaret ediyor. Haftasonu, bayram ve yılbaşı arifelerinde günlük ziyaretçi sayısı yaklaşık 100 bin kişiyi buluyor. 180 bin metrekarelik alana kurulan Akmerkez, dört kata yayılmış durumda. 14 ve 17 ofis katı ile 24 katlı rezidans binasından oluşuyor.

Öncelikli müşteri kitlesi Etiler, Levent ve Ulus ile Boğaz kıyılarında oturan ve yürüme mesafesi ile Akmerkez’e yaya olarak gelip giden kişiler. Bunlar genellikle hafta içi geliyor ve günlük ihtiyaçlarını karşılıyorlar.

İkinci müşteri kitlesi Nişantaşı’na kadar uzanan bir hat üzerinden geliyor. Ama haftasonları Akmerkez İstanbul’un her yerinden gelen insanlarla doluyor. Yaklaşık 240 mağaza bulunan Akmerkez’de ziyaretçilerin geçirdiği 3,5 saatlik ortalama süre de, 2,5 saatlik dünya ortalamasının üzerinde.

Atrium

Ataköy
Tel: 0212 661 12 33
Fax: 0212 560 36 65
Web: http://www.atrium.com.tr
E-Mail: atrium@bistek.net.tr
Adres:9-10. Kısım, Ataköy

Emlak Bankası konutlarının neredeyse tam merkezinde yer alan Atrium, konum olarak kolayca anlaşılabileceği gibi öncelikle Emlak Bankası konutlarında oturanlara sesleniyor. Ancak Bakırköy, Yeşilköy ve Ataköy’de oturanların ziyaretçi akınına uğruyor. Hem alışveriş, hem de gıda ve fast food ürünlerinin temin edilebildiği Atrium’da sinema salonları da yer alıyor. Daha ziyade üst gelir gruplarına seslenen Atrium’un, yüzölçümü ile karşılaştırıldığında ziyaretçi sayısı küçümsenecek gibi değil

Bauhaus
İçerenköy
Tel: 0216 448 03 44
Adres: E-5 Karayolu Eski Gen Oto Arkası, Hal Giriş Yanı, İçerenköyE-5 Karayolu’nun hemen yanında, Carrefour ile bitişik olan Bauhaus, gerçek anlamda bir yapı market. Halıdan alet edevata, hırdavattan oto ve çiçek reyonlarına kadar uzanan geniş yelpazesi içinde hemen herkese seslenen bir merkez.Özellikle yaza girerken yazlıkçıların geniş ölçüde ilgi gösterdikleri Bauhaus’un en zayıf yönü, benzerlerinde de olduğu gibi müşteriyi bilgilendirici uzman eleman sıkıntısı.

Capitol
Altunizade
Tel: 0216 391 19 20
Adres: Mahiz İz Cad. Altunizade
CAPITOL ALIŞVERİŞ VE EĞLENCE MERKEZİ
1993 yılında kurulan, İstanbullular’a alışverişin,eğlencenin ve kültürel aktivitelerin tamamını 14 yıldır bir arada sunan Capitol Alışveriş ve Eğlence Merkezi, kısa zamanda alışveriş ve eğlence anlayışına getirdiği yüksek standartlarla, sadece alışveriş değil, aynı zamanda bir “yaşam merkezi” olarak hizmet vermektedir. Capitol Alışveriş Merkezi, ziyaretçilerinin alışverişin yanı sıra bir çok ihtiyacına daha cevap vermektedir.Misyonu, en iyi hizmeti Capitol’de geçirdikleri her anda ziyaretçileriyle buluşturmaktır. Capitol Alışveriş Merkezi, hedeflediği kaliteden ödün vermeden yolunda yenilikçi ve ilerici bakış açısıyla hızla ilerlemektedir.

Capitol Akademi, mağaza çalışanları ve yöneticilerine yıl boyunca verdiği eğitimlerle hizmet kalitesini en üst düzeye çıkararak müşteri memnuniyetini mükemmelleştirme çalışmalarına devam etmektedir.

Capitol Akademi tarafından uygulanan eğitimler, Türkiye’de ilk kez ve sadece Capitol Alışveriş ve Eğlence Merkezi’nde, yılın 365 günü kesintisiz olarak yapılmaktadır.

Profesyonel iş anlayışıyla Capitol, ziyaretçilerine hep daha iyisini sunmak için çalışarak, Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi ICSC (International Council of Shoppings Centers) tarafından 27 Nisan 2006’da “Yenilenen Alışveriş Merkezleri” dalında “Avrupa’nın En iyi Projesi” seçilmiştir.

Türkiye’ye getirilen bu büyük ödül, Capitol’ün cesur iş ortaklarının ve değerli ziyaretçilerinin memnuniyetini yaratmak üzere 14 yıldır kesintisiz olarak devam eden yapılandırma çalışmalarının ürünüdür. Bu çabanın Avrupa’dan gelen büyük ödülle taçlandırılması, büyük bir onur ve mutluluk kaynağı olmuştur.
Ayrıca Capitol, Birleşmiş Markalar Derneği’nin (BMD) düzenlemiş olduğu 2005 yılı Alışveriş Merkezleri ve Mağazalar Yılbaşı Tasarım Yarışması’nda “Nahıllar ve Kartopları” projesi ile de birinci seçilmiştir.

İstanbullular’ın “buluşma noktası” Capitol; Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği’nin 1999 yılında ilk defa düzenlediği Alışveriş Merkezleri yarışmasında “Sigarayı Capitol’de Bırakın” kampanyasıyla da “Pazarlama” dalında “Başarı Ödülü”ne layık görülmüştür.
Türkiye’nin ilk ve en büyük sinema kompleksine sahip olmanın haklı gururunu yaşayan Capitol’de, son derece konforlu, lüks ve rahat birbirinden şık 14 sinema salonu bulunmaktadır.

Vizyondaki tüm filmleri Capitol Spectrum Sinemaları’nın bu çok şık salonlarında izleyebilir ve biletinizi http://www.capitol.com.tr sitesinden online olarak alabilir,sürpriz hediyeler kazanabilirsiniz. Capitol Spectrum 14 Kart sahibi olarak sinemanın büyülü dünyasını özel avantajlarla yaşayabilirsiniz.
Tüm bu hizmetler Capitol’ün üstün hizmet anlayışının ışığında geliştirilmiş ve ziyaretçilerimizin hizmetine sunulmuştur. Her zaman “Yaşam merkezi” olma gayesinde olan Capitol’de bir ilk olan “valet parking” sistemi ile hızlı, rahat, ayrıcalıklı bir şekilde alışverişinizi yapabilirsiniz.

Yaptığınız alışveriş sonunda valelerimiz, eşyalarınızın taşınmasında size yardımcı olarak Capitol Alışveriş ve Eğlence Merkezi’nin kalitesini ve üstün hizmet anlayışını sizlere sunacaktır. Her daim ilkleri yapmayı misyon edinen Capitol’de doorman ve servis hostesi hizmeti de bir ilk olarak devam etmektedir.
Avrupa’nın en iyisi Capitol, hizmet anlayışını her zaman daha da ileriye taşıyacak ve sizler için çalışarak daha da büyük işlere imzasını atacaktır.

Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi
Kadıköy Acıbadem
Adres: Fatih Caddesi No:1 Acıbadem 34650 Kadıköy
Tel: 0 216 339 39 29
Fax: 0 216 339 39 20
Tepe Nautilus “Alışveriş Denizi”İstanbul’un en gözde mekanlarından Kadıköy Acıbadem’de, Eylül 2002’de açılan Tepe Nautilus, 156.000 m2’lik alana sahiptir. Açıldığı günden itibaren yaklaşık 5,000,000 nüfusa sahip bir yakalama alanında çekim merkezi haline gelen Tepe Nautilus, her hafta ortalama 220.000 ziyaretçiyi ağırlıyor.Deniz konsepti ile ayrışan Tepe Nautilus, üstün nitelikli ürün ve hizmetleri buluşturan 8 salonlu sinema kompleksi, spor merkezi, farklı kavramlarla tasarlanan café ve restoranları, akvaryumları, sanat sergileri, bowling eğlencesiyle hayatın tüm renklerini içeren bir yaşam alanı sunuyor.

Alışveriş denizi Tepe Nautilus, farklı konsept ve önerilerle öne çıkmaya devam ediyor…

Neden Nautilus?

Nautilus [Natilüs], dünyada 500 milyon yıldır yaşamını sürdüren ender canlılardan biridir. Çok az canlının yaşamını sürdürebildiği 476 metre derinlikte bile yaşayabilen Nautilus kabuğu (Altın Oran), mükemmelliği temsil ediyor. Bu yönüyle Rönesans’tan günümüze pek çok sanatçıya ilham kaynağı olmuştur.

Biz de kalıcılığa, mükemmelliğe ve estetiğe verdiğimiz değerin göstergesi olarak, ismimizi “Nautilus” olarak seçtik. Üç tarafı denizlerle çevrili İstanbul’un, deniz konseptini sahiplenen ilk alışveriş ve yaşam merkezi Tepe Nautilus, işte böyle doğdu.
Hizmetler, olanaklar ve tesisler

Engelli Hizmetleri; 60 araçlık otopark, tekerlekli sandalyeler, her katta özel tuvaletler, asansörler ve yürüyen yollar.

Bebekli ziyaretçilerin kullanımına tahsis edilmiş bebek arabaları, food-court’ta mama sandalyeleri, tuvaletlerde alt değiştirme üniteleri, tam teşekküllü bebek bakım odası.

Çocuklar ve gençler için 943m2’lik bowling ve oyun alanı.

Acil durumlar için hizmet verebilen doktor, sağlık ve acil yardım odası ve tam teşekküllü ambulans.

Otomatik yangın ihbar, sprinkler söndürme, kuru kimyevi toz söndürme, hidrant sistemi, yangın koridorları, duman ihbar dedektörleri ve duman tahliye sistemi.

Yüksek teknoloji ile donatılmış akıllı bir binada işlevsel ve ferah bir tasarıma sahip 2700 araç kapasiteli akıllı otopark.

2.243m2 m2’lik spor merkezi.

Her katta bulunan elektronik kiosklar ile kolay bilgi ulaşımı.

Etkinlikleri, akvaryumları, düzenli olarak gerçekleştirdiği sergileri, dönemsel süslemeleri ile alışverişin yanı sıra yaşayan bir mekan.

Her tarza, her yaşa ve her beğeniye hitap eden ulusal ve uluslararası markalar.
Farklı tadlardaki restorantlar, cafeler ve fast food alanları.

Günlük ihtiyaçların karşılanabileceği noktalar; lostra, terzi, döviz bürosu, anahtarcı, kuru temizleme , ATM’ler ve hergün 20.00’ye kadar hizmet veren banka.

Giriş kapılarında X-Ray, metal dedektörler, güvenlik kadrosu ile güvenilir alışveriş ve yaşam alanı.

Alışveriş merkezi içerisinde tüm alanlarda kablosuz internet olanağı.

Tam donanımlı ve kalite sertifikalı temizlik ekibi ile sağlıklı ve temiz bir ortam

Her katta kolay ulaşımı sağlamak için yönlendirme levhaları.

Gün boyunca hizmet veren danışma noktası.

Gün boyu taksi hizmeti

Bir salonu 3D olmak üzere toplam 1,225 koltuk kapasiteli, 8 salonlu sinema kompleksi

Hava koşullarına göre otomotik ısıtma ve soğutma sistemleri sayesinde yazın serin, kışın sıcak bir ortam.

Haftanın beş günü canlı müzik dinletisi.

Yakın bir gelecekte Marmaray ve Anadoluray kesişme noktası. (Her iki metro hattı 2010 yılından itibaren Nautilus istasyonuna saatte toplam 60,000 yolcu trafiği sağlayacaktır.)

Reklamlar

Yorumunuz Bizim İçin Önemli.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: