20 yılında Hocalı Katliamı

Yorum bırakın

Şubat 28, 2012 tarafından Admin

Fransa’nın Ermeni soykırımı iddiaları başımızı ağrıttığı bu günlerde ulus olarak 20 yıl önce Türklere karşı yapılan bir katliamı, Hocalı katliamını andık.

Kendimizi savunmakta, kendi tezlerimizi ifade etmekte o kadar aciziz ki, tüm kanıtları, belgeleri, görüntüleri ortada olmasına rağmen Hocalı katliamını bu yıl belki ilk kez duyanlar çoğunlukta. Katliamın 20. yılı olması da herkesin öğrenmesinde etkin oldu. Bu sefer hem devlet kurumları hem de sivil toplum örgütleri ortaklaşa anmalarda Hocalı katliamı gibi bir vahşetten tüm Türk insanının haberinin olmasını sağladı.

Evet 26 Şubat 1992’de yüzlerce kardeşimiz Rus ordusu destekli Ermenistan ordusu tarafından katledildiler. Bilmem katliamın, vahşetin fotoğraflarını sizler gördünüz mü? Yüreği olanlar bu saatten sonra da bakmasınlar. Hiçbir normal insan evladının bakamayacağı görüntüler bunlar.

Hocalı katliamından sağ kurtulanlardan birisi Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy’e soruyor ama Sarkozy’de hiç ses yok: “ Türklerin Ermenileri öldürdüğünü söylüyorsun ama tüm kanıtları ortada olan Hocalı katliamını niye görmezden geliyorsun?” Sarkozy’den hiç ses gelir mi hiç? Onun tek düşündüğü seçimlerde gelecek olan oylar nasıl olsa…

Fakat bu sefer tek yürek olup acımızı tüm dünyaya haykırdık. İstiklal Caddesi katliam kurbanları anmak için gelen Azerbaycanlı kardeşlerimizle doluydu ve Taksim’de yer gök Azerbaycan bayrağı idi. Hep bir ağızdan bağırdılar: “Ermenistan’ın yaptığı katliamı neden görmüyorsunuz? Öldürülen Türkler ise neden hiç sesiniz çıkmıyor?” Yaşlısı genci, kadını erkeği parti ayrımı yapmadan gelmiş, 20 yıl önceki Hocalı vahşetini hep birlikte telin ediyorlardı.

Umarız bundan sonra da haklı olduğumuz davalarda böylesine birlik olup tüm dünyaya sesimizi duyurabiliriz. Hocalı katliamında yaşamlarını yitiren kardeşlerimize biz de Allah’tan rahmet diliyor, geride bıraktıklarına sabırlar diliyoruz.

Not: Hocalı katliamı ile ilgili ayrıntıları ve fotoğrafları serenti.org adresinde okuyabilir ve görebilirsiniz.

Reklamlar

Yorumunuz Bizim İçin Önemli.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: