Telefon Dinleme

Aralık 22, 2012 tarafından Admin

CASUS YAZILIMLAR:
Casus dinleme cihazları ile ilgili olarak günümüzde birçok yazılım ve cihazlar mevcut durumdadır. Piyasada en çok kullanılan ve tutulan yazılımlar ile ilgili olarak 4 kalemde bunları inceleyebiliriz.
1- Telefon Dinleme yazılımları
2- Ortam dinleme yazılımları
3- Mesaj Bildirim yazılımları
4- Telefon arama Bildirimi yazılımlarıdır.

Gelin bunların nasıl çalıştığını, nerelerde ne şekilde etkili olduklarını ve kullanıldıklarını birlikte kısaca inceleyelim.

1- TELEFON DİNLEME YAZILIMLARI
Hedef telefon ile yapılan tüm görüşmeleri dinleme imkânı sağlayan yazılımlardır. Symbian uyumlu bir telefona yaklaşık 30 saniyelik kısa bir süre zarfında, kablosuz bağlantılar ve USB kablosu yardımı ile kurulan bir yazılım sayesinde, cep telefonunuzdan hedef telefona SMS atılmak suretiyle tanımla işlemi yapılır. Daha sonra hedef telefondaki tüm gelen ve giden aramaları gizli bir şekilde kimseye hissettirmeden rahat bir şekilde dinleyebilirsiniz. SMS komutları vasıtasıyla telefonu yönetebilirsiniz, Bu yazılımı yükledikten sonra bazı yazılımlar bunların i-meil numarasını isteyebilir. Bu nedenle ilgili telefonun imeil numarasını öğrenmek için rakamlarla *#06# tuşlarına basarak arama yapılması halinde öğrenebilirsiniz.
2- CASUS TELEFON ORTAM DİNLEME YAZILIMI

Hedef telefonları kullanan kişinin bulunduğu ortamları dinlemek için kullanılan yazılımdır. 30 saniyelik kısa bir süre zarfında ilgili program USB bağlantı kablosu veya kablosuz iletişim ile yapılabilmektedir. Yazılım vasıtasıyla, dünyanın neresinde olunursa olunsun, istediğiniz zaman ortam dinlemesi yapılabilir. Önemli olan bulunulan yerde karta takılı bulunan sim kartın, GSM operatör desteğinin bulunması yeterli olacaktır. Ortam dinleme yapılacağı zaman ilgili telefon aranır ve sistem otomatik olarak hiçbir surette zil sesi, titreme, uyarı ışıkları yanmadan telefonun mikrofon özelliğini aktif hale getirir. Daha sonra bulunulan ortam dinlenmeye başlanır. Ortamda bulunan hiç kimse bunun farkına bile varamaz. Telefona takılı bulunan sim kart değiştirilmiş olsa bile, yeni sim kart takıldığı zaman telefondaki yazılım size gizli bir şekilde SMS ile bilgi verecektir.

3- CASUS TELEFON MESAJ BİLDİRİM YAZILIMI

Eşinizin, çocuğunuzun, yakın bir tanıdığınızın veya hedef olarak seçilen kişinin cep telefonuna gelen giden mesajları takip etmek için kullanılan bir yazılımdır. SMS takip yazılımı da diğerleri gibi 30 saniyede Symbian işletim destekli her telefona, USB ve kablosuz bağlantılar vasıtasıyla kurulur. Yazılım cep telefonlarına gelen ve giden mesajların bir suretini tarih, saat ve numarası ile birlikte tanımlanan telefona gizli bir şekilde gönderir.

4- TELEFON ARAMA BİLDİRİMİ YAZILIMI
Yine sevdiklerinizin telefonlarına gelen giden tüm arama listelerinin belirlediğiniz cihaza sms yolu ile listesini gönderen bir yazılım türüdür. Her yazılım gibi buda 30 saniyede uyumlu telefonlara yüklenen bir özelliğe sahiptir. Bu yazılım sayesinde program yüklenen telefona gelen ve giden tüm arama listelerinin gizli bir şekilde arama saatini, tarihini ve arayan kişinin numarası ile ve aranan numaraları belirlenen telefona gönderen bir yazılımdır. Bu yazılımında arka planda sessiz sedasız çalışmasından dolayı diğerleri gibi fark edilmesi mümkün değildir.

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: